Dla każdego lidera kwestia budowania pozytywnej motywacji i zaangażowania współpracowników jest kluczowym zadaniem. I chociaż mamy często różne możliwości dbania o motywację naszych ludzi, zdarza nam się, że czujemy się bezradni lub mamy poczucie, że bez pieniędzy nie uda nam się nic zrobić. Postanowiliśmy zatem sprawdzić, co tak naprawdę ludzi motywuje. Chcieliśmy dowiedzieć się, na ile liczne teorie, które wyraźnie wskazują, że pieniądze są tylko jednym aspektem pracy i to wcale nie najważniejszym, mają potwierdzenie w doświadczeniu pracowników. Stworzyliśmy więc proste badanie i zaczęliśmy pytać ludzi co ich motywuje w pracy. Co sprawia, że im się bardziej chce, że rosną im skrzydła i wzrasta ich zaangażowanie, a co sprawia, że czują się sfrustrowani, zdemotywowani i im się mniej chce. Obejrzyj film i dowiedz się jakie są ważne czynniki, które wpływają pozytywnie lub negatywnie na motywację.

Transkrypcję treści z nagrania znajdziecie tu: Transkrypcja #11 Porcja Wiedzy - Co motywuje, a co demotywuje pracowników?

 

Warto znać

Jeżeli chcesz poszerzyć swoją wiedzę i rozumienie omawianych zagadnień. Warto abyś sięgnął po poniższe pozycje: Wyniki badań nad motywacją, przeprowadzone przez Grupę Szkoleniową Halibut: Wyniki badania nad motywacją_Ludzka Strona Zarządzania_Grupa Szkoleniowa Halibut „Psychologia Szefa” Jerzy Gut i Wojciech Haman – książka, która zapoczątkowała naukę kompetencji szefowskich poprzez i tworzenie i trening algorytmów prowadzonych rozmów. Znajdziesz tam wiele ciekawych treści. „Drive. Kompletnie nowe spojrzenie na motywację” Daniel Pink – praktyczne i uproszczone rozwinięcie ciekawej teorii autodeterminacji Edwarda Deci i Richarda Ryana. „Motywacja i osobowość” Abraham Maslow – oryginalne ujęcie teorii motywacji i potrzeb. Autor we własnych słowach, wnikliwie i głęboko opisuje do co ważne dla każdego z nas Marshall Goldsmith – zachęcamy do eksploracji myśli i lektura Marshalla Goldsmitha, początek możesz znaleźć na jego stronie https://www.marshallgoldsmith.com   Co o tym sądzisz? Co według ciebie ma znaczenie w motywacji i budowaniu pozytywnego zaangażowania? Jakie masz swoje sprawdzone sposoby motywowanie? Co rekomendujesz innym? Podziel się swoimi opiniami w komentarzach.