Ostatni tydzień przyniósł nam wiele nieprzyjemnych niespodzianek, wiele złych wieści. Dynamicznie zmieniająca się sytuacja nie daje cienia wątpliwości, że musimy się odnaleźć w tych czasach zarazy. I mimo, że naturalną reakcją na tę niecodzienną sytuację jest lęk, nie dajmy mu sobie zamknąć oczy czy zawęzić pola widzenia.

Szczególnie teraz, w tak trudnej, z wielu powodów, sytuacji, dbajmy o siebie – dbajmy o zdrową rutynę (szczególnie, jeśli nie wychodzimy z domu), wyszukujmy pozytywów (każda ilość endorfin się teraz przyda), wykorzystajmy ten okres na zrobienie czegoś rozwojowego, na co wcześniej nie mieliśmy czasu, i przede wszystkim - głęboko oddychajmy (ale w odległości nie bliższej niż 2m od innych :)

Nie zapominajmy też o innych – wykorzystajmy ten czas na zbliżenie się do swojej rodziny, wykorzystujmy technologię do „spotkań” ze współpracownikami, przyjaciółmi, bądźmy z nimi w kontakcie. Bądźmy pomocni - wspierajmy w miarę możliwości lokalne inicjatywy organizujące pomoc dla sąsiadów czy szpitali, nie wykupujmy zapasu papieru toaletowego na rok, a na ulicy nie patrzmy na każdego przechodnia jako potencjalnego nosiciela – on boi się tak, jak my, uśmiechnijmy się więc do niego porozumiewawczo, zachowując bezpieczny odstęp :)

W tak kryzysowej sytuacji możemy wybrać dwie drogi – wycofanie i nieufność społeczną, albo proaktywne działanie i pokazanie, że możemy z tej pandemii wyjść nie tylko zwycięsko, ale też wzmocnieni jako współpracownicy, przyjaciele czy po prostu ludzie. Nie dajmy się nie tylko wirusowi, ale i panice.

My oferujemy Wam siebie. Wyobrażamy sobie, że to dla Was osobiście, dla Waszych zespołów i organizacji, trudny czas, wymagający szybkich reakcji na zmieniającą się rzeczywistość, podejmowania trudnych decyzji, radzenia sobie z narastającymi obawami. I chociaż wszystkie bezpośrednie formy kontaktu są teraz zawieszone, to chcemy, żebyście wiedzieli, że jesteśmy, że możecie liczyć na nasze wsparcie. Jesteśmy gotowi, żeby towarzyszyć Wam w tym czasie i być może pomóc w przejściu przez napotykane trudności i zmiany.

Z naszej strony deklarujemy możliwość konsultacji telefonicznych, mailowych czy spotkań on-line. Jesteśmy gotowi omówić z Wami sytuacje trudne i poszukać najbardziej optymalnych rozwiązań, skonsultować wprowadzane zmianach, czy po prostu wesprzeć Was emocjonalnie w tej niecodziennej sytuacji.

Zachęcamy do kontaktu:

Wojciech Busiel wojciech.busiel@halibut.pl 606 915 141
Mateusz Hauk mateusz.hauk@halibut.pl 782 171 716
Adrian Janik adrian.janik@halibut.pl 600 075 950
Malwina Janik malwina.janik@halibut.pl 784 365 442
Jakub Pałczyński jakub.palczynski@halibut.pl 602 333 254


Photo by Aarón Blanco Tejedor on Unsplash