Jako firmy i liderzy doświadczamy licznych zmian i kryzysów, które są wpisane w cykl życia ludzi i każdej organizacji.
Aktualnie dominującym tematem, który spędza sen z powiek większości z nas, jest pandemia koronawirusa, która wiąże się z dużą niewiadomą odnośnie funkcjonowania rynku biznesowego. W tym czasie jako liderzy potrzebujemy podejmować różne trudne decyzje, ale przede wszystkim jako liderzy jesteśmy odpowiedzialni za utrzymanie funkcjonowania naszych organizacji i zespołów.
W tym podkaście rozmawiamy o kluczowej roli lidera w czasach kryzysu, która sprowadza się nie tylko do dbałości o wskaźniki finansowe i zapewnienie przetrwania, ale także wiąże się z dbałością o czynniki relacyjne.
W trakcie rozmowy dzielimy się przemyśleniami na temat nadawania struktury i wytycznych co do działania, odpowiedzialności, zaufania, wsparcia dla podwładnych. Rozmawiamy o tym czego pracownicy potrzebują i na czym jako liderzy powinniśmy się koncentrować.
W trakcie rozmowy dzielimy się przemyśleniami na temat różnych stylów czy też podejść do zarządzania, odwołując się między innymi do kontinuum partycypacyjnego Vrooma i konieczności dyrektywnego podejmowania decyzji, dzielimy się też przemyśleniami na temat turkusowego zarządzania.
Zachęcamy do wysłuchania podkastu i do refleksji na temat Waszej roli oraz działań, które podjęliście lub podejmujecie.

Listen to "LSZ - odcinek czternasty, czyli lider w czasach kryzysu" on Spreaker.